Ministri italian i Transportit Matteo Salvini tha sonte se aeroporti Malpensa, jashtë Milanos, do të emërtohet “Silvio Berlusconi” për të nderuar ish-kryeministrin italian, biznesmenin dhe themeluesin e partisë Forza Italia, i cili vdiq në qershor të vitit 2023.

“Sot Autoriteti Italian i Aviacionit Civil miratoi kërkesën përkatëse. Dhe si ministër i Transporteve, që ka fjalën e fundit, sigurisht që do të bie dakord”, tha Salvini.

“Ky është një nderim i drejtë. Një mirënjohje e rëndësishme”, shtoi Attilio Fontana, president i rajonit të Lombardisë, me kryeqytet Milanon. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *