Ne një tjetër sfide te transmetuar ne platformën Tring, Aberdin dhuroi spektakël teksa shpartalloi Dandi 7-0 ne fushën e këtyre te fundit, ne javën e 30 te kampionatit skocez. Nje ndeshje mjaft e lehte per miqtë ne Dens Park, te cilët gjeten rrjetën qe ne minutën e 17 me Considine. Golashënuesi me i mire i Aberdin e beri gjithçka e me te thjesht per skuadrën e tij kur ne minutën e 25 shënoi golin e dyte.

 

Por furia e miqve nuk përfundoi këtu pasi ne pjesën e pare do te shënonte edhe dy gola te tjerë. Fillimisht Mc Lean shënoi golin e trete, ndërsa përsëri Considine 5 minuta me vone ne te 39-en shënoi golin e katërt. Reagimi i Dandi ishte mjaft i dobët per t’u kundërpërgjigjur me pjesën e dyte, qe foli edhe ajo per kundërshtarin, te cilët shënuan edhe tre gola te tjerë. Fillimisht Jack me pas Mcgin per ta mbyllur Considine heroi i kësaj mbrëmje me tripleten e tij dhe golin e 7 per skuadrën e Aberdin qe me ketë fitore konsolidon vendin e dyte duke lënë ne distance me pike te mirënjohurit e Gllazgou Rejnxhers.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *