Ilir Meta ka deklaruar mbrëmjen e sotme në “Quo Vadis” se opozita sot është më e fortë se kurrë dhe shumë shpejt do të rrëzojë regjimin.

I ftuar në “Quo Vadis” Meta deklaroi se Partia e Lirisë është organizuar dhe nga e shtuna nis përmbysja e madhe.

I pyetur nga analisti Mentor Kikia nëse do ja japë sërish partinë për përdorim Sali Berishës nëse nuk i japin vulën, Meta ka thënë se nuk është ky momenti për të folur.

Pjesë nga biseda:

Kikia: Cila do të jetë marrëdhënia mes PL-së dhe partisë pa vulë të Berishës?

Meta: Kjo është një çështje teknike. E gjithë situata është politike. Asgjësimi i opozitës, mbajtja e kukullave si ky komiku që është peng, dhe përpjekja për të krijuar një konfuzion opozitar. PL po jep shembullin e organizimit të fortë, serioz, kemi treguar se jemi shumë bashkëpunues. PD ka bërë hapa përpara. Ne jemi të bindur që opozita shumë shpejt do të jetë e papërballueshme.

Borakaj: Si, çfarë do të ketë ndryshe?

Kikia: Të jemi konkretë zoti Meta. Opozita nuk ka më çfarë të denoncojë, opozita duhet të ngrejë alternativën për qeverisje. Kush do të jetë kandidati për kryeministër?

Meta: Kur të vijë momenti do ta themi. Rama do të shembet si kala prej kartoni.

Borakaj: Nga kush?

Meta: Nga opozita e vërtetë.

Borakaj: Pse nuk e bërë më herët?

Meta: Se kishim një rrethim të vogël. Ne dalim nga rrethimi i vogël të shtunën dhe nsim rrethimin e madh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *