Aktualitet

Kosova regjistron sot 3 viktima, zbulohen 47 raste të reja me...

Kosova ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit tre viktima dhe 47 raste të reja pozitive me koronavirus, pas testimit të 525 mostrave.
më shumë...

Protokolli i ri për baret dhe restorantet/ Jahaj: Një hapje...

Enri Jahaj nga Shoqata e Bareve dhe Restoranteve nuk e konsideron një hap të ri vendimin e Ministrisë së Shëndetëisë për hapjen e ambienteve
më shumë...

Përplasja me Armeninë/ Erdogan i del në mbështetje...

Turqia i ka premtuar mbështetje të plotë Azerbajxhanit në konfliktin ushtarak me Armeninë, për të mbrojtur integritetin territorial. Presidenti Rexhep Tajip Erdogan i
më shumë...

Rinis lufta Armeni-Azerbajxhan/ Tanke, drone e viktima në...

Janë përshkallëzuar ndjeshëm tensionet ushtarake mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin Nagorno-Karabakh.   Me mbështetjen e Turqisë, Azerbajxhani ka sulmuar me tanke e
më shumë...

Refuzoi të hiqte maskën “Black Lives Matter”, m...

Një mësues nga Teksasi u pushua nga puna në fillim të këtij muaji, pasi mbantë në fytyre një maskë mbrojtëse, në të cilën
më shumë...

Dështon referendumi në Zvicër/ Qytetarët i thonë jo ndalimit...

Në referendumin e kësaj të diele, rreth 63 % e 5.3 milionë votuesve në Zvicër kundërshtuan propozimin për t’i dhënë fund marrëveshjes me
më shumë...

Përballimi i COVID në shkolla/ Kryemadhi-Ramës: Mjaft kurseve...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka rikthyer vëmendjen në shkolla, pas rasteve pozitive me koronavirus nga radhët e nxënësve në disa qytete të
më shumë...

“Mikrobi që ha trurin”/ Banorëve të një qyteti n...

Banorët e Texas në SHBA janë paralajmëruar se në sistemin e furnizimit me ujë është gjetur një mikrob vdekjeprurës. Komisioni i Cilësisë së
më shumë...

Më shumë të shëruar sesa të infektuar sot me COVID, vdesin 2...

Dy qytetarë nga Tirana kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë zbuluar 106 raste të reja me koronavirus, nga 832
më shumë...