Kontrollet e policisë gjatë fundjavës në aksin Shkodër-Lezhe kanë çuar në pranga 83 persona, ndërsa 34 janë shoqëruar për verifìkim. Arrestimi i tyre u bë, pasi gjatë kontrollit u janë gjetur armë zjarri, lëndë eksplozive, municione luftarake, lëndë narkotike dhe mallra kontrabandë. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 3 armë zjarri, 281 fishekë, 3 kg lëndë plasëse tritol, 100 kapsolla, si dhe 19 kg lëndë narkotike. Nga policia rrugore janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, pa leje drejtimi dhe shpejtësi tej normave të lejuara 22 drejtues mjetesh. Ndërsa janë pezulluar 94 leje drejtimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *