Subscribe

Tete paciente ne spitalin “Shefqet Ndroqi” ne Tirane jane në repartin e  terapisë intensive në gjëndje kritike për  jetën.

Per shkak se te semuret kronike nuk kane qene te vaksinuar gripi e ka renduar gjendjen e tyre shendesore.

Vetëm pak ditë pasi u shënua viktima e parë e gripit në vendin tonë, mjekët apelojnë që popullata të vaksinohet pasi nga mesi i muajit shkurt pritet të arrihet kulmi i sezonit të gripit.

Pasi OBSH shpalli gjendjen e emergjencës ndërkombëtar per shkak te perhapjes se shpejte te koronavirusit duket se qytetaret jane bere me te vemendshem dhe I drejtohen spitalave ne rastet e simptomave te gripit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.