Bayerni, një tjetër favorit për fitoren finale, do të ketë punë sonte ne mbremje ne duelin e pare te 1/8 te Champions League me Salzburg në transfertë.

 

Eshte praktikisht nje duel derbi austriako-gjerman, duke ditur afërsinë mes dy qyteteve.

 

Përtej humbjes së fundit në kampionat me Bochum, në Europë Bajernin nuk humbet prej 21 ndeshjesh radhazi në transfertë.

 

Te gjermanët mungojnë sonte Nojer, Musiala, Gorecka dhe Alfonso Deivis.

 

Dueli do te transmetohet ne Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published.