Në Angli asgjë nuk ndryshoi në krye të klasifikimit.

 

Të treja ekipet kryesuese Chelsea, Manchester City dhe Liverpool fituan ndeshjet e javës së 14 dhe mbeten të ngjeshura në zonën e titullit me distancë të afërta nga njeri-tjetri.

 

Blutë e Londrës kaluan 2 me 1 në fushën e Wahtford falë golave të Mount dhe Zijek.

 

Ky sukses e madhe skuadrën e Tuhel + një pikë në raport me Manchester City që mundi në transfertë 2 me 1 Aston Vilen.

 

Golat për qytetarët u shënuan nga Ruben Dias dhe Bernardo Silva në pjesën e parë.

 

Ndërkohë në vendin e tretë është Liverpool me një distancë vetëm 2 pikë nga Chelsea dhe 1 pikë nga skuadra e Guardiolës.

 

Djajtë e kuq fituan derbin e e madhe të Liverpulit duke mundur Evertonin 4 me 1. Salah ishte njeriu i ndeshjes me dy gola, ndërsa të tjerët u shënuan nga Henderson dhe Zhota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *