Gjashtë qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga COVID. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me koronavirusin ishin nga Tirana, Konispoli, Burreli, Rrogozhina dhe Tepelena, të moshave 59 deri në 81 vjeç.

 

Sakaq, kjo e martë shënoi 2832 qytetarë të infektuar nga kryerja e 8,746 testimeve.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 130 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *