Juventus e ka nisur në menyren më të keqe të mundshme kampionatin italian. Bardhezinjte u munde 1 me 0 nga Empoli ne Torino ne ndeshjen e dyte te kampionatit.

Skuadra mike ku luajten titullare, dy shqiptaret Ismajli dhe Nedim Bajrami korri nje sukses te madh ne Torini fale nje goli te shenuar nga Mancuso ne minuten e 21. Tanime Juventus mbetet me nje pike pas dy ndeshjeve te luajtura.

Allegrit ne kete situate i vjen ne ndihme vetem nderpreja e kampionatit per te korigjuar difektet e deritanishme dhe per te nderhyre ne merkato.

Ne sfidat e tjera te transmetuara ne Tring, ra ne sy fitorja 6 me 1 Lazios ndaj Spezias ku shenoi edhe Elseid Hysaj, Atalanta e Gjimshitit barazoi 0 me 0 ndaj Bolognias ndersa Fiorentina mundi 2 me 1 Torinen e Etrit Berishes

Leave a Reply

Your email address will not be published.