Pesë persona përfunduan në prangat e Policisë Gjirokastër pasi u kapën me drogë dhe armë pa leje.

 

Të arrestuarit janë shtetasit shtetasit A. D., A. P., 38 vjeç, banues në Gjirokastër; T. M., 39 vjeç, banues në Këlcyrë E. K., 47 vjeç, banues në Kuçovë, dhe L. B., 62 vjeç, banues në Mamaj.

 

Tre prej tyre u kapën në flagrancë duke tentuar të kultivojnë bimë narkotike në një ambient të hapur. Kurse një tjetër tentoi të kultivojë drogë në bahçen e banesës së tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *