Futbolli Italian humbi ketë të premte një nga personazhet më të njohur të trainingut në vitet 1990- 2000.

Gigi Simoni ish tekniku i Interit, Napolit dhe Lazios u nda nga jeta në moshën 81 vjec.

Ai kishte pasur probleme të theksuara shëndetesore që nga qershori I vitit të kaluar sidomos me zemrën.

Simoni në karrierën e tij do të mbahet mend më së shumti për kupën Uefa të fituar me Interin si trajner në sezonin 1997-1998. Po në të njëjtin vit ai u shpall trajneri më I mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *