Katër qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me COVID ishin nga Tirana, Kolonja, Shkodra dhe Fieri, nga 65 deri në 82 vjeç.

 

Ndërkohë, nga 4334 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë 864 qytetarë.

 

Në të gjithë vendin janë 12,766 pacientë aktivë me virusin COVID. Nga ana tjetër, gjatë orëve të fundit janë shëruar edhe 679 qytetarë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë             5206

Shkodër          1590

Durrës             1080

Fier                  1066

Vlorë               904

Lezhë              726

Elbasan           618

Berat               481

Korçë               321

Gjirokastër      295

Kukës              278

Dibër                201

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *