Subscribe

PS kërkon përjashtimin e 6 deputetëve të Partisë Demokratike të cilët kanë bllokuar foltoren e parlamentit në seancën e fundit.

 

Grupi Parlamentar i PS i ka bërë kërkese Kuvendit për të marrë masa disiplinore për deputetet Elda Hoti, Oerd Bylykbashi, Sorina Koti, Lindita Metaliaj, Greta Bardeli si dhe dyfishim të masës për Edmond Spahon.

 

Deputetet e opozites pervecse bllokuan foltoren duke qendruar aty fizikisht, perdoren edhe bilbilin permes Edmond Spahos, per ta bere te zhurmshme seancen parlamentare te dites se enjte.

 

Grupi i deputeteve te Berishes kerkon me patjeter te ngrihet komision hetimor parlamentar per lidhjet e McGonigal me kryeministrin Rama, gje e cila nuk eshte pranuar nga mazhoranca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *