Një 37-vjeçar ka mbërritur në spitalin e Korçës pa shenja jete. Burime nga policia bëjnë me dije se i riu është transportuar në spital nga të afërmit e tij, ndërsa nga këqyrja paraprake, nuk janë vënë re shenja dhune.

 

Viktima, me inicialet O. Xh., banues në fshatin Podgorie të Maliqit, dyshohet se ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe se vdekja mund të jetë shkaktuar nga shkaqe natyrore.

 

Sakaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Maliq/Informacion paraprak

Mbrëmjen e sotme, jemi njoftuar se në Spitalin e Korçës, ka mbërritur i pajetë, pa shenja dhune në trup dhe i shoqëruar nga familjarët e tij shtetasi O. Xh., rreth 37 vjeç, banues në fshatin Podgorie, Maliq. Nga të dhënat e para dyshohet se ky shtetas ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe se vdekja mund të jetë shkaktuar nga shkaqe natyrore.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *