2 milionë e 232 mijë është numri I personave të prekur nga koronavirusi në mbarë botën gjatë këtyre muajve.

Të dhënat e fundit tregojne se afro 154 mijë njerez kanë humbur jetën ndërsa 569 mijë deri tani janë shëruar.

SHBA është vendi me I goditur, jo vetëm sepse ka afro 700 mijë të prekur por edhe tek numri I viktimave.

2300 persona kanë humbur jetën këtë të premte duke e cuar totalin tashmë në 37 mijë.

Në Francë këtë të premte kanë humbur jetën 761 persona dhe totali tani I viktimave është 18 mijë e 681.

Në Gjermani në 24 orët e fundit ka pasur 151 viktima dhe mbi 4100 në total ndërsa Belgjika ka regjistruar një tjetër ditë të rëndë me mbi 300 të vdekur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.