Një punonjës i Policisë Rrugore u aksidentua nga një 32-vjeçar këtë të e në Fushë-Krujë. Autorit të aksidentit, Klevis Balloku, ju bë me shënje të ndalonte, në kuadër të kontrolleve që po kryhen për kapjen e personave të rrezikshëm dhe të shpallur në kërkim.

 

Por i riu refuzoi të ndalonte dhe u largua me shpejtësi. Në këtë moment, ai përplasi efektivin Çesk Martuzi. Polici ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, kurse Klevis Balloku u arrestua.

 

Ai kërkohej që nhga viti 2012 për veprat penale “Armbëmbajtje pa leje” dhe “Heqje e paligjshme e lirisë”.

One thought on “32-vjeçari shkel gazin dhe përplas policin

  1. Shpresoj qe shteti shqiptare te kuptoj gabimet qe ben me te shkuaren dhe te veproje. Nje “njeri” i tille i cili ka precedent penal ka marre vetem 6 muaj burgim duke pare parasysh gjendjen e tij mendore. Po me pas kush u more me gjendjen e tij mendore? apo u desh te perplaste nje efektiv policie qe ky person te arrestohet dhe shpresoj qe do te merren masa kundrejt ketij veprimi skandaloz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *