Jemi vetëm pak orë larg një fundjave me diell. Të shtunën, më 18 shkurt, Mërkuri formon një lidhje me Jupiterin, një aspekt veçanërisht me fat dhe pozitiv për marrëveshje të reja, diskutime dhe negociata. Të dielën, Dielli kalon në shenjën e Peshqve, duke mbyllur një vit astrologjik dhe duke hapur rrugën për një të ri. Me aspektet planetare që favorizojnë marrëveshjet dhe diskutimet, lajmet e mira janë afër dhe të gjitha shenjat parashikohen të kenë dy ditë të bukura. Por kush do të jetë më me fat?

 

Demi

 

Kjo fundjavë do të jetë shumë sociale dhe argëtuese për ata që i përkasin shenjës së Demit, për sa kohë që planet e tyre përfshijnë të tjerët të rëndësishëm në jetën e tyre, siç është marrëdhënia e tyre. Mundësia juaj për të takuar njerëz dhe për t’u argëtuar është këtu dhe nëse nuk jeni në një lidhje mund të prisni njohje interesante.

 

Akrepi

 

Një nga shenjat më të preferuara këto ditë janë Akrepat. Në fundjavë sensualiteti rritet dhe romanca bie të kuqe. Dita e Shën Valentinit mund të ketë kaluar, por ju do të kaloni dy ditë të mrekullueshme me partnerin tuaj dhe nëse nuk jeni në një lidhje për momentin, përgatituni për shumë argëtim dhe, ndoshta, një njohje që do t’ju bëjë zemra kapërce një rrahje. Në fakt, ju jeni gati të falni veten për gjërat që nuk ju shkuan deri tani dhe të vazhdoni përpara. Beje!

 

Peshqit

 

Me ditëlindjen tuaj afër, humori juaj është i ngritur. Ndaj lini mënjanë egon dhe përdorni sharmin tuaj për të kaluar një kohë të mirë. Sensualiteti mund të pushtojë marrëdhënien tuaj, por nëse nuk i përkisni klubit të përkushtuar, relaksohuni, lini mënjanë presionet dhe shijoni interesin që një person i caktuar shpreh në fytyrën tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *