Senegali i grupit A mori sot fitoren e parë përballë Katarit.

 

 

Ndeshjet e para nuk sollën pikë për asnjë nga skuadrat, teksa Katari i dha lamtumirë sot botërorit.

 

 

Senegali kaloi në avantazh në minutën e 41’ nga një gafë e mbrojtjes vendase, Dia përfitoi dhe gjeti rrugën e rrjetës.

 

 

Në fillim të fraksionit të dytë erdhi edhe goli tjetër i Senegalit .Mesfushori i Alanyasporit në Turqi, Famara Diedhiou realizoi një gol shumë të bukur me kokë.

 

 

Më pas Katari shënon një gol sa për statistik ndërkohë që afrikanët vulosën shifrat me anë të Bamba Dieng.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *