Tre persona kanë ndërruar jetë në Greqi, duke e çuar në 25 numrin e viktimave nga COVID-19.

 

Mes viktimave të fundit është edhe një ushtar 46- vjeçar, i cili humbi jetën në spitalin e Aleksandrupolit në veri lindje të vendit, për të cilin thuhet se nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër.

 

Po ashtu, është infektuar edhe bashkëshortja e tij, e cila nuk ndodhet në kushte kritike për jetën.

 

Dy personat e tjerë që humbën jetën ishin të moshës 70 dhe 64 vjeç. Deri më tani, në Greqi janë infektuar me koronavirus 821 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *