Një 20 vjeçar sulmoi papritur pasagjerët në një tren në Shinjuku të Tokios.

Mësohet se i riu i ka qëlluar 15 pasagjerë me thikë dhe acid klorhidrik. Bëhet me dije se të plagosurit janë transportuar për në spital për të marrë ndihmë mjekësore, teksa një prej tyre është në gjendje kritike për jetën. Autoritetet kanë mundur ta neutralizojnë agresorin dhe ta arrestojnë atë.

Treni në Shinjuku është stacioni më i ngarkuar në botë. Në orën 20:00 me orën lokale, teksa shumë të rinj po shkonin në qendër të qytetit për të festuar Halloëeen 20-vjeçari nxori thikën dhe acidin dhe sulmoi qytetarët që ndodheshin rastësisht pranë tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *