Më 12 qershor, skena qiellore është vendosur për një ditë të bollëkut kozmik dhe mundësive në të gjithë zodiakun. Hëna e re e luleshtrydheve më 6 qershor ka fshirë të vjetrën, duke lejuar që të shpalosen fillime të reja dhe shtigje të reja. Sot, universi po rreshtohet për të shërbyer një përzierje të fuqishme mundësish, duke na inkurajuar të bazojmë qëllimet tona dhe të punojmë shumë për t’i kthyer qëllimet tona në realitet.

Sot fton çdo shenjë të zodiakut të eksplorojë rrugë të reja, të marrë rreziqe të llogaritura dhe të ushqejë lidhje që sjellin gëzim dhe rritje. Ndërsa dita shpaloset, energjitë kozmike ofrojnë një kanavacë për zbulimin e vetvetes dhe fuqizimin, duke na nxitur të hyjmë në autenticitetin tonë dhe të shfaqim ëndrrat tona me besim. Por, mes kësaj shporte kozmike frutash, dy shenja të zodiakut janë të vendosur të shijojnë një ditë të pjekur me bollëk dhe zgjerim. Pra, le të shohim nëse yjet përshtaten për një korrje veçanërisht të frytshme për shenjën tuaj sot.

1. Binjakët

Binjakët, Hëna e Re e Luleshtrydhes më 6 Qershor e ka pastruar planin dhe ju ka përgatitur për një ditë të mbushur me fillime të reja dhe mundësi të reja . Ndërsa filloni të mërkurën tuaj, universi ka hapur tapetin e kuq kozmik vetëm për ju, duke sinjalizuar se sot është dita juaj për të kapur çdo shans që ju vjen.

Lidhjet Diell-Mërkur dhe Diell-Venus do të mbingarkojnë shkathtësinë tuaj mendore dhe do të zbusin fjalët tuaja. Sot, kur të flisni, njerëzit do të jenë të gjithë veshët. Dhe ju do të tundni maskën tuaj të korporatës si një profesionist, ndërkohë që do të mbeteni ende besnikë ndaj vetes tuaj autentike, duke i lënë kolegët tuaj të magjepsur dhe të etur për t’u shoqëruar me ju jashtë punës. Por, nëse nuk ju pëlqen shumë ideja për t’u bërë më të dashur me kolegët tuaj, mos u lodhni – kjo bukuri kozmike gjithashtu mund të ndezë nxehtësinë në marrëdhëniet tuaja romantike, duke i bërë fjalët tuaja të parezistueshme për atë dikë të veçantë.

Kjo rritje e energjisë kozmike nuk do të rrisë vetëm 9-5-at tuaja. Sot është gjithashtu një ditë e shkëlqyer për të bërë edhe punën e brendshme. Qoftë duke u zhytur në një hobi të ri ose thjesht duke marrë kohë për të reflektuar dhe rimbushur, yjet po rreshtohen për t’ju ndihmuar të vendosni gjërat në lëvizje dhe të shkëlqeni në çdo aspekt të jetës suaj sot. Përqafoni këtë fillim të ri dhe lëreni të shkuarën – tabula rasa, Binjakët!

2. Luani

Me Hënën në shenjën tuaj, Luan , ju rrezatoni thellësi emocionale, kreativitet dhe sharm! Ky aspekt ju vë në qendër të vëmendjes, ku magnetizmi dhe karizma juaj natyrale do të shkëlqejnë në mënyrë të pafalshme sot! Harmonia e Hënës me Mërkurin do të përmirësojë aftësitë tuaja të komunikimit, duke e bërë më të lehtë të shprehni mendimet dhe ndjenjat tuaja me elokuencën tuaj mbretërore.

Për më tepër, tribuna midis Nyjes së Veriut dhe Hënës do t’ju rreshtojë me fatin tuaj dhe qëllimin e vërtetë sot, duke e bërë atë një ditë të shkëlqyer për të ndjekur zemrën tuaj dhe për të ndjekur mundësitë që rezonojnë me shpirtin tuaj. Lidhja e Diellit me Venusin dhe Mërkurin do të sjellë gjithashtu harmoni në jetën tuaj profesionale dhe personale, duke e bërë atë një kohë ideale për projekte kreative, gjeste romantike ose thjesht për të shijuar kënaqësitë e thjeshta të jetës – bëni një banjë me flluska dhe natën e filmit, ju lutem!

Sot, madje mund të ndiheni të motivuar për të vendosur kufij ose për të bërë kompromise për t’i shërbyer më mirë marrëdhënieve tuaja në afat të gjatë. Do ta keni më të lehtë të identifikoni se çfarë duhet të ndryshojë në mënyrë që ju dhe partneri juaj të funksiononi më mirë si ekip. Me yjet që radhiten në favorin tuaj, ju do të jeni një perëndeshë rrjeti, duke magjepsur pa mundim të gjithë në rrugën tuaj dhe duke e kthyer çdo takim në një mundësi të artë!/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *