Subscribe

Këtë të enjte janë shtuar edhe dy raste të reja me koronavirus në Lezhë. Mësohet se bëhet një prej pacienteve ka shenja të lehta dhe është izoluar në shtëpi.

 

Ndërsa pacientja tjetër pas ndihmës së marrë pranë Spitalit të Lezhës, është transferuar drejt Spitalit Infektiv për trajtim të specializuar.

 

Deri të mërkurën Lezha numëronte 5 raste me COVID-19, ndërsa pritet që shifrat të përditësohen nga Ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *