Një 18-vjeçar humbi jetën në një aksident rrugor këtë të premte në aksin Korcë – Pogradec. Mjeti tip Benz i drejtuar nga Kristi Panariti 23 vjec përplasi për vdekje  Armando Hajrulla.

 

Dëshimtarët thane se makina ishte me shpejtesi te madhe dhe nuk frenoi. perplasja ishte e forte cka beri qe 18 vjecari te perfundonte nga njëri krah i rrugës në tjetrin.

 

Sipas policisë automjeti tip Benz ishte duke levizur me shpejtësi tej normave të lejuara ndersa drejtuesi ishte duke folur edhe ne telefon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *