Subscribe

Me 100 vota pro dhe 7 kundër Kuvendi ka votuar rezolutën kundër presidentit Ilir Meta.

 

Pas një seance maratonë diskutimi, deputetët votuan pro rezolutës së PS, e cila e cilësonte si antikushteteues dekretin e Metës për anulimin e zgjedhjeve.

 

Në mbyllje kreu I Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi se séanca e radhës do të mbahet të hënën në orën 10:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *