Kosova ka regjistruar 1 humbje jetë gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu, ka pësuar një rënie edhe numri i të infektuarve me COVID.

Autoritetet shëndetësore raportuan këtë të premte 46 raste të reja pozitive me COVID-19, nga 664 testime të kryera.

Po ashtu, gjatë orëve të fundit janë shëruar edhe 101 pacientë, duke e çuar në total numrin e personave që kanë arritur ta fitojnë betejën në 13,088.

Ndërkohë, gjithsej regjistrohen 15,379 të prekur dhe 617 viktima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *