Pesë të infektuar janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit me COVID, nga 4,064 testime të kryera. Rastet e reja janë shënuar në Shkodër, Tiranë dhe Vlorë.

 

Aktualisht janë 100 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.

 

Ndërkohë, janë shëruar 12 qytetarë, duke e çuar numrin e të rikuperuarve në 129,941 që nga fillimi i epidemisë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Shkodër       33

Tiranë          30

Durrës          10

Berat             7

Lezhë           7

Elbasan        5

Dibër             3

Kukës           2

Korçë              1

Fier                  1

Vlora                1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *