Franca ka rreshtuar yjet e saj në ndeshjen e parë që do të luajë këtë Europian përballë Austrisë.

Mbappe, Dembele dhe Thuram përbëjnë sulmin e frikshëm të “gjelave”, teksa nuk mbetet pas mesfusha me yje si Kante, Rabiot apo Griezman.

Ndërkohë, Austria fillon me Gregoritsch në sulm, mbështetur nga Grillitsch dhe Laimer.

Ndeshja është e vlefshme për grupin D, në krye të të cilit qëndron aktualisht Holanda pas fitores minimale me Poloninë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *