Presidenti i serbise, Aleksander Vuçiç, është takuar këtë të enjte me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në Soçi.

 

Dy udheheqesit do të bisedojnë rreth temave kryesore politike, bashkëpunimit tregtar dhe çmimin e gazit.

 

Në këtë takim pritet të diskutohet gjithashtu për situatën në ballkanin perendimor dhe marredheniet e serbisë me Kosovën.

 

Kjo eshte hera e 19 qe presidenti serb takohet me homologun rus. Për herë të fundit ata biseduan në qershor  të 2020 në kuadër të një parade ushtarake në Moskë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *