Ushtria izraelite ka shënjestruar të shtunën në mbrëmje shtëpinë e liderit të Hamasit Gaza, Yahya Sinwari.

 

Në shtëpinë e liderit Yehiya Sinëar është lëshuar një bombë, por nuk dihet ende nëse ka të lënduar.

 

Rreth 148 persona, përfshirë 41 fëmijë, janë vrarë në Gaza që nga shpërthimi i përplasjeve të hënën.

 

Një pjesë e izraelitëve në Tel Aviv dhe rrethinat e tij kaluan natën në disa qendra strehimi, për shkak të sulmeve me raketa nga Gaza. Hamas dhe grupe të tjera militante kanë hedhur rreth 2,000 raketa në Izrael që nga e hëna e kaluar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *