Presidenti I Portugalisë, Marcelo Rebelo de Sousa, është kthyer në hero, duke shpëtuar 2 gra nga mbytja.

Presidenti Marcelo Rebelo de Sousa, ndodhej me pushime në bregdet kur ndodhi ngjarja.

Mediat e kanë konsideruar hero pasi ndihmoi në shpëtimin e dy grave që ishin duke u mbytur në plazhin e Algarve kur varka e tyre kanoe u përmbys.

71-vjeçari nuk u mendua dy herë të hidhet menjëherë në det

Momenti është fimuar në plazhin Praia do Alvor.

Presidenti ishte në këtë zonë prej disa ditësh për të pushuar, por në të njëjtën kohë për të promovuar dhe destinacionet turistike të vendit.

Më poshtë pamjet:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *