Argjentina është kampionia e re. Në ndeshjen e djeshme, përballë Francës afrikano-jugorët arritën të siguronin fitoren përmes penalltive.

 

Ndeshja u mbyll 3 me 3 pas ndeshjes së rregullt dhe kohëve shtesë.

 

Fitorja e Kupës së Botës nuk ka kaluar pa festë nga argjentinasit, të cilët u derdhën “lum” në rrugët e Buonas Airesit.

 

Mes lotëve të gëzimit e flamujve argjentinasit kanë festuar triumfin e Leo Mesit dhe skuadrës së tij.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *