Dy persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur, pasi një makinë u fut “qëllimisht” në një zonë për këmbësorë në qytetin gjerman Trier.

 

Dëshmitarët e përshkruan një skenë të tmerrshme momentin kur “Range Rover” përplasi njerëzit.

 

Autori është një 51-vjeçar, i cili përfundoi në prangat e policisë.

 

Ndërkohë, policia iu ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin zonën në fjalë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *