Akti heroik i Sergio Aribas mund të jetë arsyeja pse një çift në Maldive është ende gjallë!

Ish-futbollisti i Real Madridit dhe tani i Almerias ishte me pushime me partneren e tij në ishullin ekzotik kur një çift turistësh rrezikuan të mbyten.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARCA (@marca)

Sapo ka kuptuar se çfarë po ndodhte, futbollisti spanjoll është zhytur në ujë pa hezitim dhe ka arritur të shpëtojë dy turistët që nuk dinin të notonin. Me gjakftohtësi dhe lëvizje korrekte, Aribas i çoi përsëri në breg, së bashku me disa njerëz të tjerë që nxituan për të ndihmuar.

Megjithatë, video që kap skenën është bërë virale, jo vetëm në Spanjë, me njerëzit që duartrokasin Arribas për reagimin e tij të menjëhershëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *