Ky eshte momenti kur nje polic amerikan qëllon nje te ri me ngjyre ne shtetin e Luizianes. Pasi e shtrin ne toke, shkrep armen disa here dhe e le te vdekur. 37-vjeçari me pare kishte kërcënuar me arme disa persona me arme jashte nje dyqani. Videoja ka shkaktuar reagime te ashpra ne rrjetet sociale, pasi raste te tilla te vrasjes se njerëzve me ngjyre nga policia jane te shpeshta ne SHBA. Zyrtarët e policisë deklaruan se koleget e tyre i ishin përgjigjur një denoncimi ku thuhej se një person po kërcënonte nje grup njerëzish. Pasi u konfrontuan me te i rrëmbyen armen por nuk dihet se perse morën vendim per ta qëlluar, pasi situata ishte nen kontroll.
Qindra njerez dolen ne proteste per te kundërshtuar vrasjen e te riut nga policia, ndërsa ngjarje te tilla ndaj afro-amerikaneve jane kthyer ne rutine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *