Lulzim Basha shpërndau për median dhe publikun një mesazh për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Paulin Preka.

 

Sot arti dhe artdashësit shqiptarë janë në zi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Paulin Preka. Pinjolli i humorit shkodran do të mbetet pjesë e plejadës së aktorëve të shquar të teatrit dhe kinematografisë shqiptare.

 

Me humorin e tij, shton kryedemokrati,  ai i dha ngjyra zymtësisë së jetës së shqiptarëve në vitet e regjimit komunist.

 

U prehtë në paqe, shkruan Basha!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *