Ka shkuar në 9 numri i viktimave nga tragjedia e rrëzimit të helikopterit ne Kaliforni ku humbi jetën edhe legjenda e basketbollit Koby Bryant.

 

Mediat amerikane raportojnë se bashkë me legjenden e basketbollit, ka humbur jetën edhe vajza e tij 13-vjeçare Xhana si dhe piloti Ara Zobajan.

 

Gjithashtu në bord kanë qenë edhe Xhon Altobeli, trajner bejsbolli, gruaja e tij Keri dhe vajza Alisia si dhe trajnerja e basketbollit për vajza Kristina Mauser.

 

Ndërkohë pritet të identifikohen edhe 2 personat e tjerë që humbën jetën në aksidentin tragjik.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *