Një vatër zjarri është përhapur mesditën e sotme në Dhërmi.

Era e fortë po favorizon flakët të shkojnë drejt banesave të zonës së Gjilekës, ku janë rreth 30 banesa që rrezikohen të digjen.

Lexo edhe :

Related Posts

Në ndihmë të zjarrëfikseve të Himarës janë dhe banorët e fshatit Dhërmi, të cilët me mjete rrethanore po ndihmojnë për izolimin e zjarrit dhe mos përhapjen e mëtejshme të flakëve.

Për të normalizuar situatën nga zjarri në Dhërmi veç nderhyrjes nga toka ka mbërritur edhe helikopteri për të bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen e zjarrit./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *