Manchester United ka rënë dakord me Leicester per te nenshkruar me mbrojtesin, Harry Maguire.

 

Sipas burimeve të Sky Sport, United do t’i paguajë Leicesterit një shifër prej 80 milionë paund.

 

Marrëveshja mes dy klubeve tashmë është arritur dhe ngelet vetem diskutimi I kushteve mes mbrojtesit dhe klubit të Manchester.

 

Nëse palët do të gjejnë gjuhën e përbashkët dhe marrëveshja do të finalizohet, Maguire do të bëhet mbrojtësi më I shtrenjtë duke kaluar kështu belgun Van Dijk të Southampton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *