Një 70-vjeçare është e infektuara e pestë në Vlorë. Mësohet se ajo është nga fshati Poro i Vlorës dhe ka udhëtuar nga Italia drejt Shiqërisë.

 

Ajo është futur në Shqipëri në datën 8 mars bashkë  me bashkëshortin e saj. Pas kthimit, të moshuarës i ishin shfaqur simptomat e sëmundjes dhe pas testimit të martën, rezultoi pozitive.

 

Ajo është transportuar në Spitalin Infektiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *