Kjo e hënë shënoi një rënie të ndjeshme sa i takon rasteve të reja me COVID-19.

 

Gjatë orëve të fundit, afro 1660 testime konfirmuan 195 persona pozitiv me koronavirus, ndërsa  3 qytetare nuk e fituan dot betejën me sëmundjen.

 

Viktimat ishin tre te moshuar nga Himara, Durrësi dhe Korça.

 

Sipas autoriteteve, qytetet me nurmin më të lartë të infektimeve vijojnë të jenë Tirana, Fieri, Gjirokastra dhe Shkodra.

 

Aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *