Tre qytetarë kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në vend. Viktimat ishin nga Berati, Tirana dhe Vlora.

 

Ndërkohë, nga 3,549 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë me COVID 428 persona.

 

Aktualisht në spitale po marrin trajtim 158 pacientë, nga të cilët 23 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *