Tre qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga COVID. Pacientët që nuk e fituan dot betejën ishin 65, 68 dhe 84 vjeç, nga Shkodra, Tirana dhe Durrësi.

 

Aktualisht janë 11,288 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

 

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 114 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar. Ndërkohë, janë shëruar 519 qytetarë.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë             4171

Shkodër          1915

Vlorë               880

Durrës             902

Fier                  778

Lezhë              688

Elbasan           596

Berat               412

Gjirokastër      281

Korçë               270

Kukës              226

Dibër                169

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *