Subscribe

Identifikohen personat që humbën jetën nga asfiksimi i bombolës së gazit në fshatin Ostren të Bulqizës.

 

Rajmonda Tola, së bashku me dy fëmijët, Rudina dhe Fajtoni humbën jetën si pasojë e rrjedhjes së gazit në banesën e tyre. Në gjendje të rëndë shëndetësore ndodhet vajza e vogël 14-vjeçare, Merita.

 

Një ngjarje e tillë, por që nuk përfundoi me pasoja tragjike u shënua edhe në Vaun e Dejës mbrëmjen e së enjtes. Nga shpërthimi i bombolës së gazit mbeti i plagosur rëndë një 62-vjeçar, në përpjekje për të shuar zjarrin, i cili u dërgua për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *