Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli nuk e përjashton mundësinë që ky proces zgjedhor të shoqërohet me trazira.

 

Ajo e bëri këtë deklaratë në studion e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” duke marrë shkas nga ngjarjet e fundit kriminale dhe kaosi në aeroportin e Rinasit.

 

“Edhe mundet të ketë trazira politike. Kanë nisur vrasjet politike. Edhe rasti i Rinasit është i papranueshëm. Po aq i papranueshëm sa dorëzimi i mandateve. Për të krijuar destabilitet. Diçka e papranueshme. Janë në gjendje të bëjnë gjithçka për karrigen e tyre.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *