Tre persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim  pasi akuzohen se në bashkëpunim me njërin-tjetrin vidhnin në banesa të ndryshme në Tiranë.

Pas hetimit disamujor në kuadër të operacionit “Sezoni”  policia ka arritur te identifikoje personat e përfshirë në 7 raste vjedhjesh në Tiranë ku 3 prej tyre  ishin vjedhje kasafortash.

Gjatë arrestimit  uniformat blu kanë sekuestruar 2 automjete, një shumë prej 10.000 eurosh si dhe një pajisje për bllokimin e valëve.

 

VIDEO NGA DISA VJEDHJE

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *