Subscribe

Një ngjarje shumë e rëndë dyshohet se ka ndodhur disa ditë më parë në Arapaj të Durrësit por qe është bërë publike vetëm tani.

Dyshohet se një vajze 8 vjece është lidhur dhe më pas përdhunuar nga disa djem adoleshentë në shkollën  9-vjeçare ““Myslim Hida”.

Pasi e kanë çuar me forcë në katin e 4 të shkollës, djemt e moshës nga 15 deri në 17 vjec kanë kryer akte seksuale ndaj vajzës së vogël.

Mësohet se 8 vjecarja është gjetur e lidhur dhe e keqtrajtuar seksualisht nga një mësuese e kësaj shkolle.

Një ngjarje horror qe në fakt ka kaluar pa bere zhurme per nje arsye te thjeshte: Drejoria e Policise ne komunikat e perditshme qe publikon, ka vendosur qe ta kamufloje kete ngjarje.

Ne njoftimin per shtyp te dates 6 korrik, referuar kesaj ngjarje, policia sqaron se eshte arrestuar nje 16 vjecar per vepra penale por pa permendur specifikisht se per cfarfe vepre behej fjale. Kjo gje ka bere qe edhe mediat te mos i kushtojne rendesi.

Forcat e rendit gjithsesi kanë kryer të gjitha veprimet hetimore per kete ngjarje shume te rende të ndodhur 2-3 javë më parë dhe mohojne te kete pasur perdhunim ndaj vajzes se vogel.

 

 

Njoftimi per shtyp i policise ne daten 6 korrik per kete ngjarje:

 

Durrës – Më datë 05.07.2019, Specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës në zbatim të urdhërit të Prokurorit, ndaluan 16-vjecarin A.R., pasi ky shtetas dyshohet të ketë kryer veprat penale të parashikuara nga nenet 108/a/2 dhe 110/2 të Kodit Penal. Gjithashtu filloi procedimi penal në gjendje të lirë për një të mitur 13-vjeçar. Për arsye hetimi nuk mund të bëjmë me dije të dhëna të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *