Trajneri i Francës, Didier Deschamps tha se gjithçka po shkon në drejtimin e duhur që Kylian Mbappe të jetë i disponueshëm për të luajtur kundër Holandës në ndeshjen e tyre të dytë në Euro 2024 të premten.

Sulmuesi 25-vjeçar u detyrua të largohej gjatë fitores 1-0 të së hënës ndaj Austrisë pasi kishte thyer hundën.

Lexo edhe :

Related Posts

Fytyra e tij goditi shpatullën e kundërshtarit Kevin Danso në pasimin e një sfide ajrore.

Mbappe u dërgua në spitalin e Dusseldorfit, ku u konfirmua thyerja e hundës, para se të kthehej në kampin e kombëtares.

Federata Franceze e Futbollit (FFF) tha se ai nuk kishte nevojë për operacion dhe se do të mbante një maskë mbrojtëse.

“Mund të konfirmoj se Kylian Mbappe po ndihet më mirë dhe gjithçka po evoluon mirë për ta parë atë të disponueshëm për nesër”, tha Deschamps. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *