Turqia u godit paraditen e kësaj të premteje nga një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Rihter.

 

Epiqendra ishte në rrethin Ergani të Diyarbakirit, ndërsa raportohet se ishtë i thellë 13.80 kilometra.

 

Nuk ka raportime për dëme materiale dhe në njerëz.

 

Në rrjetet sociale janë publikuar menjëherë disa pamje, teksa shihen disa njerëz që vrapojnë të panikosur në rrugë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.