Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është nisur urgjent drejt Kavajës, pas sulmit në zyrën elektorale të PD në këtë qytet.

Nga të shtënat me armë, mbeti i plagosur në këmbë një 27-vjeçar, i identifikuar si Bledar Okshtuni.

Forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje. Ndërkohë vijon krehja e zonës, si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të Qytetit për kapjen e autorit.

Në zyrën ku ka ndodhur ngjarja është edhe Grida Duma, kandidate në këtë zonë.

One thought on “Të shtënat me armë në zyrat e PD-së, Basha niset drejt Kavajës

 1. Dilini dhe kerkoni falje kundershtareve
  Dolet si rosa nga lera dhe ju that Shqipetareve esht militant I Rames
  E verteta esht qe ky person me precident penal esht I juaji I vet PD
  Zgjhahu o popull
  Mendoni per ke do votoni
  Ilir Meta dhe shum si vetja ne rast se fiton Ps keta nuk do jen me ne politk
  Lufta behet per karrige dhe jo per ardhmen ton
  Mendoni dhe votoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *